Sponsorem seminarium „Bezpiecznie – chce się żyć! w Olsztynie był MPEC Olsztyn – dostawca ciepła systemowego i ciepłej wody użytkowej.

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

2018-08-28
Odsłon: 358
 Zobacz więcej ... 

Konferencja "Bezpieczeństwo pieszych - zagrożenia i wyzwania"

2018-03-28

W dniu 23 marca 2018 r. w warszawskiej hali Torwar, odbyła się konferencja „Bezpieczeństwo pieszych – zagrożenia i wyzwania”, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Organizatorami konferencji były: Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Krajowe Duszpasterstwo Kierowców, Caritas Polska oraz MIVA Polska.

Odsłon: 869
 Zobacz więcej ... 

"Bezpieczeństwo pieszych - zagrożenia i wyzwania"

2018-03-22

Co trzecia ofiara śmiertelna wypadków drogowych w Polsce to pieszy. Niestety, w skali europejskiej nie ma czym się chwalić, w innych krajach bywa lepiej. Ale też z tego choćby względu każda inicjatywa, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zasługuje na uwagę.

Odsłon: 719
 Zobacz więcej ... 

"Piłeś? Nie kręć!"

2018-03-21

Jeszcze do niedawna, za prowadzenie roweru po alkoholu można było stracić prawo jazdy, a nawet trafić do więzienia.
Przepisy uległy liberalizacji i dziś, gdy zostaniemy złapani podczas jazdy na rowerze w stanie po spożyciu alkoholu możemy otrzymać tylko mandat.
Poprzednie przepisy były pewnie zbyt surowe, dzisiejsze powodują jednak, że wiele osób postanawia zaryzykować i wrócić do domu z imprezy na rowerze - często miejskim.

Żeby zwrócić uwagę na fakt, że mimo, ze niezbyt surowo karana, jazda na rowerze po alkoholu niesie za sobą szereg niebezpieczeństw stworzyliśmy kampanię reklamową „Sprzedam rower”.
Chcieliśmy trafić do młodych dorosłych więc użyliśmy niszowego medium, jakim jest „copypasta” czyli przeklejana w internecie historia, często opowiadana w  pierwszej osobie.
Do napisania copypasty zaprosiliśmy legendarnego, acz animowego autora past.
Wspólnie z nim powstała historia Robsona, który miał wypadek na rowerze po alkoholu. Opowiada ją jego kuzyn, który sprzedaje rower, by uzbierać na leczenie Robsona.

Opisywany w niej rower po wypadku wygląda jak znak procent, co jest bezpośrednim nawiązaniem do jeżdżenia po procentach.

Historia ujrzała światło dzienne po raz pierwszy jako ogłoszenie na OLX.
Następnie została zobrazowana przez film pt. Sprzedam Rower.
W filmie w rolę kuzyna Robsona wcielił się Bartłomiej Topa.

Odsłon: 1689
 Zobacz więcej ... 

Zapinaj pasy - rocznicowo

2018-03-13

Pojutrze (15 marca) na drogach całej Polski ruszy akcja „Pasy”, organizowana przez Policję. Działania polegają na egzekwowaniu stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewozu dzieci.

Odsłon: 393
 Zobacz więcej ... 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".