Sponsorem seminarium „Bezpiecznie – chce się żyć! w Olsztynie był MPEC Olsztyn – dostawca ciepła systemowego i ciepłej wody użytkowej.

Wiatr we włosach i wnioski po motocyklowym kongresie

2018-10-02

Motocykl z roku na rok zyskuje coraz większą popularność na polskich drogach i to z kilku powodów. Jednym z nich jest duże natężenie ruchu, a  co za tym idzie łatwość przemieszczania się na dwóch kołach pomiędzy stojącymi w korkach samochodami. Inną bardzo istotną przyczyną, dla której wielu z nas postanawia przesiąść się na motocykl jest traktowanie tej formy transportu jako sposobu na odreagowanie stresu i oderwanie się od bieżącej rzeczywistości. Dla wielu motocyklistów, bez względu na to czy jeżdżą na „szlifierce” czy bardziej turystycznym „cruiserem”, jest to po prostu fascynacja, której wielu innych uczestników ruchu drogowego nie jest w stanie zrozumieć. Dodatkowo skrojony uniform i  założony na głowę kask dają poczucie anonimowości, której w dzisiejszej dobie tak wielu nam brakuje. Jest wiele argumentów, które przemawiają za popieraniem tej formuły komunikacji chociażby fakt, że jest bardziej ekologiczna od klasycznego środka transportu jakim jest samochód osobowy.

Odsłon: 398
 Zobacz więcej ... 

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

2018-09-25

22 września 2018 r. w Warszawie odbył się I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowany przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury. Celem Kongresu jest budowanie porozumienia i zacieśnianie współpracy między uczestnikami ruchu drogowego oraz służbami odpowiedzialnymi za poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odsłon: 340
 Zobacz więcej ... 

Mistrzowie w pasach z wyjątkową Lekcją Bezpieczeństwa w jasielskich szkołach podstawowych

2018-09-18
Odsłon: 280
 Zobacz więcej ... 

W Jaśle dla najmłodszych - Lekcja Bezpieczeństwa z Mistrzami w pasach

2018-09-17
Odsłon: 213
 Zobacz więcej ... 

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

2018-08-28
Odsłon: 402
 Zobacz więcej ... 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".