Bezpiecznie - chce się żyć! na warszawskim Torwarze

2018-10-30

W dniu 26 października w na Torwarze miała miejsce kolejna edycja seminarium „Bezpiecznie – chce si żyć”. Motywem przewodnim spotkania edukacyjnego, które zgromadziło kilka tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic, było rozważne korzystanie na drodze ze smartfonów. Rozproszenie uwagi kierujących samochodami ale również pieszych, którzy korzystają z telefonów komórkowych, stanowi coraz większe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też podczas prezentacji przedstawionej przez asp. szt. Pawła Przestrzelskiego ze stołecznej drogówki, omówił on zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem używania elementów odblaskowych, tak bardzo poprawiających bezpieczeństwo pieszych o tej porze roku. Mówił także o tym, jak ważne jest rozważne korzystanie ze smartfonów, które tak bardzo osłabiają naszą koncentrację na drodze, a także o słuchawkach na uszach, które sprawiają, że pieszy nie słyszy nadjeżdżających pojazdów oraz ewentualnych sygnałów ostrzegawczych.

Odsłon: 554
 Zobacz więcej ... 

Audiencja u Papieża Franciszka

2018-10-30

Dzień 10 października 2018 r. był wyjątkowym w blisko 14to letniej działalności Fundacji Krajowe Centrum BRD. Właśnie tego dnia Prezes Zarządu Fundacji Pan Jacek Zalewski, wspólnie członkiem Rady Fundacji Panem Marianem Skrzypcem, uczestniczyli w audiencji prywatnej z Papieżem Franciszkiem, która odbyła się przed audiencją generalną w Watykanie. Spotkanie było okazją do przedstawiania Ojcu Świętemu działań realizowanych przez naszą fundację w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Odsłon: 276
 Zobacz więcej ... 

Zaproszenie do programu "100. lat Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym".

2018-10-23

Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego serdecznie zaprasza młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z opiekunami do wzięcia udziału w programie „100. lat Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” realizowanym w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Odsłon: 552
 Zobacz więcej ... 

Wiatr we włosach i wnioski po motocyklowym kongresie

2018-10-02

Motocykl z roku na rok zyskuje coraz większą popularność na polskich drogach i to z kilku powodów. Jednym z nich jest duże natężenie ruchu, a  co za tym idzie łatwość przemieszczania się na dwóch kołach pomiędzy stojącymi w korkach samochodami. Inną bardzo istotną przyczyną, dla której wielu z nas postanawia przesiąść się na motocykl jest traktowanie tej formy transportu jako sposobu na odreagowanie stresu i oderwanie się od bieżącej rzeczywistości. Dla wielu motocyklistów, bez względu na to czy jeżdżą na „szlifierce” czy bardziej turystycznym „cruiserem”, jest to po prostu fascynacja, której wielu innych uczestników ruchu drogowego nie jest w stanie zrozumieć. Dodatkowo skrojony uniform i  założony na głowę kask dają poczucie anonimowości, której w dzisiejszej dobie tak wielu nam brakuje. Jest wiele argumentów, które przemawiają za popieraniem tej formuły komunikacji chociażby fakt, że jest bardziej ekologiczna od klasycznego środka transportu jakim jest samochód osobowy.

Odsłon: 527
 Zobacz więcej ... 

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

2018-09-25

22 września 2018 r. w Warszawie odbył się I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowany przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury. Celem Kongresu jest budowanie porozumienia i zacieśnianie współpracy między uczestnikami ruchu drogowego oraz służbami odpowiedzialnymi za poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odsłon: 472
 Zobacz więcej ... 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".