"Piłeś? Nie kręć!"

2018-03-21

Jeszcze do niedawna, za prowadzenie roweru po alkoholu można było stracić prawo jazdy, a nawet trafić do więzienia.
Przepisy uległy liberalizacji i dziś, gdy zostaniemy złapani podczas jazdy na rowerze w stanie po spożyciu alkoholu możemy otrzymać tylko mandat.
Poprzednie przepisy były pewnie zbyt surowe, dzisiejsze powodują jednak, że wiele osób postanawia zaryzykować i wrócić do domu z imprezy na rowerze - często miejskim.

Żeby zwrócić uwagę na fakt, że mimo, ze niezbyt surowo karana, jazda na rowerze po alkoholu niesie za sobą szereg niebezpieczeństw stworzyliśmy kampanię reklamową „Sprzedam rower”.
Chcieliśmy trafić do młodych dorosłych więc użyliśmy niszowego medium, jakim jest „copypasta” czyli przeklejana w internecie historia, często opowiadana w  pierwszej osobie.
Do napisania copypasty zaprosiliśmy legendarnego, acz animowego autora past.
Wspólnie z nim powstała historia Robsona, który miał wypadek na rowerze po alkoholu. Opowiada ją jego kuzyn, który sprzedaje rower, by uzbierać na leczenie Robsona.

Opisywany w niej rower po wypadku wygląda jak znak procent, co jest bezpośrednim nawiązaniem do jeżdżenia po procentach.

Historia ujrzała światło dzienne po raz pierwszy jako ogłoszenie na OLX.
Następnie została zobrazowana przez film pt. Sprzedam Rower.
W filmie w rolę kuzyna Robsona wcielił się Bartłomiej Topa.

Odsłon: 2502
 Zobacz więcej ... 

Zapinaj pasy - rocznicowo

2018-03-13

Pojutrze (15 marca) na drogach całej Polski ruszy akcja „Pasy”, organizowana przez Policję. Działania polegają na egzekwowaniu stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewozu dzieci.

Odsłon: 536
 Zobacz więcej ... 

Seminarium w Bolesławcu - odwołane

2018-02-26

Informujemy, iż z przyczyn od nas niezależnych seminarium „Bezpiecznie – chce się żyć!” zaplanowane w Bolesławcu na dzień 26 lutego 2018 o godz. 16.30 w Sali Kryształowej Hotelu Garden zostało odwołane.

Ferie 2018 mają się ku końcowi

2018-02-23

W tym roku ferie zimowe w poszczególnych województwach odbywały się w czterech terminach, począwszy od 15 stycznia. Tak, więc niektórzy uczniowie wrócili już do szkoły, inni dopiero kończą zimowy wypoczynek. W najbliższy weekend ferie dobiegną końca w województwie: kujawsko-pomorskie, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim. 

Odsłon: 463
 Zobacz więcej ... 

LOTOS - Mistrzowie w pasach 2017

2017-12-20

Za nami uroczyste podsumowanie tegorocznej kampanii LOTOS - Mistrzowie w pasach.

Odsłon: 610
 Zobacz więcej ... 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".