Bezpiecznie – chce się żyć w Warszawie.

Za nami kolejna edycja seminarium „Bezpiecznie – chce się żyć!”. Tym razem spotkaliśmy się w Warszawie. Całość wydarzenia poprowadził Wojciech Pasieczny – wieloletni Radca Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, biegły sądowy w zakresie wypadków.

Na scenie warszawskiej Hali Torwar wystąpili sami eksperci z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego, którzy przybliżyli słuchaczom najważniejsze zasady bezpiecznego podróżowania.

Przedstawiciel Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie Pan Marek Brudnicki wskazał na liczne zagrożenia , jakie czyhają na pasażerów autobusów z powodu niewłaściwych zachowań kierowców oraz pieszych na drodze. Aby lepiej zobrazować sytuację i wpłynąć na postawy słuchaczy prelegent zwrócił uwagę na problem gwałtownego hamowania pojazdu, które sprawia, że pasażerowie niezapięci w pasy bezpieczeństwa są narażeni na poważne obrażenia.

Mł. insp. Piotr Jakubczak – Radca Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji poruszył temat kierowców jednośladów – rowerzystów i motocyklistów, którzy właśnie rozpoczęli swój sezon.

Z kolei główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur mówił o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas podróżowania autobusem. Opowiedział również o najważniejszych działaniach profilaktycznych podejmowanych przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekały w holu policyjne rekwizyty: alkomaty, radiowozy, do których ustawiały się długie kolejki. Publiczność licznie wzięła także udział w tematycznych konkursach z nagrodami zorganizowanych przez warszawską drogówkę oraz Inspekcję Transportu Drogowego.

W seminarium uczestniczył Gość Specjalny – Ambasador Republiki Indonezji w RP Pani Siti Nugraha Mauludiah.

Po części merytorycznej nadszedł czas na zabawę w rytmach disco polo. Na scenie wystąpili: Bogdan Borowski, zespół MEJK oraz Sławomir. Moc niezapomnianych wrażeń, nielimitowane emocje, największe hity, tańcząca publiczność – tak w skrócie można opisać to, co działo się w piątkowy wieczór w Torwarze.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniu dziękujemy za obecność , a pozostałych zapraszamy na kolejne spotkania.