Film „Mistrzowie w drodze”

W ramach programu „Mistrzowie w drodze”, powstał film, który w dynamiczny i praktyczny sposób wprowadza najmłodszych posiadaczy praw jazdy w prawidła drogowej rzeczywistości.

„Mistrzowie w drodze” w niestandardowy sposób opowiadają o niuansach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Podczas oglądania filmu, widz otrzymuje mnóstwo solidnej, rajdowej szkoły od Kajetana Kajetanowicza, Rajdowego Wicemistrza Świata WRC2. Kolejnym bohaterem produkcji jest barman Roger Kowalski opowiadający o tych, którzy z kluczykami zasiadają do kilku głębszych przy barze. Kolejnej sekwencji nie zdradzimy – zapraszamy do obejrzenia.

Film powstał z myślą o młodych kierowcach, którzy właśnie zdobyli uprawnienia do kierowania pojazdami i wkraczają na drogi, by cieszyć się mobilnością. Niestety statystyki wskazują, że stają się sprawcami i ofiarami zdarzeń drogowych, a przecież nie tego uczyli się podczas kursów. Intencją autorów filmu było podkreślenie, jak ważne od samego początku jest kształtowanie w sobie nawyków sprzyjających bezpiecznym podróżom.

Zwracamy się do wychowawców i nauczycieli najstarszych klas szkół ponadpodstawowych, by poświęcili czas do prezentacji tego materiału na lekcjach wychowawczych i przypomnieli młodzieży, że prawo jazdy otwiera nowe możliwości, które trzeba odpowiedzialnie i mądrze wykorzystywać – mówi Jacek Zalewski, prezes Zarządu KC BRD. Film powstał w ramach pilotażowego programu „Mistrzowie w drodze” realizowanego na terenie województwa pomorskiego z Grupą LOTOS.

Jako firma paliwowa chętnie angażujemy się w programy, których celem jest poszerzanie świadomości kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki wspólnej akcji z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego możemy w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy LOTOS.

Ambasadorem programu „Mistrzowie w drodze” jest Kajetan Kajetanowicz – jeden z najbardziej znanych i utytułowanych kierowców, zdobywca drugiego miejsca w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2 2019 oraz wielokrotny Rajdowy Mistrz Europy i Polski.

Film z jego udziałem dostępny jest na http://www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze-film/