Finał konkursu „Moda na odblaski”.

Znamy już zwycięzców powiatowego etapu konkursu „Moda na odblaski”, w którym uczestniczą uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Przed nami finał a laureatów poznamy 6 grudnia 2018 r. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

„Moda na odblaski” to konkurs organizowany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. Adresatami są uczniowie klas I — VIII szkół podstawowych, a jego celem jest zachęcenie uczniów do przedstawienia własnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie stroju artystycznego lub projektu elementu odblaskowego. Młodzież na etapie szkolnym i powiatowym, w krótkich programach prezentowała swoje pomysły, a zwycięzcy etapu powiatowego wystąpią na gali finałowej.

Konkurs organizowany jest w ramach programu „Świeć przykładem” oraz Wojewódzkiego programu działań Policji na rzecz bezpieczeństwa pieszych na lata 2018- 2020. Współorganizatorami konkursu są Kuratorium Oświaty w Lublinie, Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Patronat Medialny sprawuje TVP3.