Na drogach w Święta Wielkanocne

Nie dla wszystkich Święta Wielkanocne były spokojne i udane. W ciągu czterech dni świątecznego weekendu począwszy od piątku tj. 15.04.br do poniedziałku 18.04.br na drogach naszego kraju doszło do 188 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 210 zostało rannych. W porównaniu do roku 2021 wypadków było więcej o 35, zginęło w nich o 9 osób więcej, a liczba rannych wzrosła o 29.

Najbardziej niebezpiecznym dniem był poniedziałek uznawany za dzień powrotów z wyjazdów świątecznych. W tym dniu śmierć na drogach poniosło aż 14 osób, które uczestniczyły w 49 wypadkach, obrażenia odniosły 53 osoby. Policja ujawniła też znacznie więcej osób nietrzeźwych – 1265. W porównaniu do ubiegłego roku jest to wzrost o 196 nietrzeźwych na drodze.

Najwięcej podczas świąt zginęło kierowców samochodów, aż 14-tu. Nie tylko oni byli ofiarami tragedii, śmierć poniosło także
2 motocyklistów, 6 pieszych i 6 pasażerów oraz kliku innych użytkowników drogi. Przyczyny zdarzeń były rożne, zarówno prędkość , jak i nieprawidłowe wykonywanie manewrów czy też nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 

Błąd na drodze, lekkomyślność, czy świadome łamanie przepisów często kosztuje zdrowie i życie człowieka, nie tylko podczas Świąt. Dlatego tak ważne jest, aby uczestnicy ruchu drogowego mieli świadomość, że to od nich głównie zależy czy bezpiecznie dojadą do celu.