Rajdowy Ustroń z „Mistrzami w drodze”

19 września 2021r. spotkamy się na pełnym emocji wydarzeniu „Rajdowy Ustroń”, które co roku gromadzi szerokie rzesze fanów motoryzacji. Rynek Ustronia zostanie podzielony na specjalne strefy z atrakcjami nie tylko dla rajdowców, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie zabraknie „Mistrzów w drodze”.

Idea Rajdowego Ustronia jest niezmienna już od lat. Miło spędzając czas, całe rodziny mogą lepiej poznać rajdy samochodowe oraz edukować się w temacie bezpieczeństwa na drogach. Wszystko to w towarzystwie profesjonalnych kierowców
i pilotów rajdowych, którzy jak nikt inny znają ten temat od podszewki. W Ustroniu nie zabraknie oczywiście Kajetana Kajetanowicz
i jego zespołu, LOTOS Rally Team, który swoją specjalną strefą i wieloma atrakcjami, jak zawsze będzie przyciągać tłumy fanów.

Na stanowisko „Mistrzów w drodze” zapraszają Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Partner programu Grupa LOTOS. Do 20 września 2021r. młodzi kierowcy mają czas by zgłosić się do programu i potrenować swoje umiejętności w kontrolowanych warunkach. Właśnie o tym, jak można wziąć udział w tegorocznej edycji oraz jak wygrać bon paliwowy o wartości 500 zł dowiedzą się goście strefy „Mistrzowie w drodze”. Młodzi kierowcy będą mogli zdobyć voucher na praktyczne szkolenie z doskonalenia techniki jazdy. Dlaczego warto zobaczcie sami Opinie o szkoleniu z bezpiecznej jazdy! (facebook.com)

Rodziny z dziećmi także znajdą tu miejsce do edukacyjnej rozrywki. W nawiązaniu do poprzedniej kampanii „Mistrzowie w pasach”, na stoisku czekają eksperci brd gotowi zaprezentować poprawne zapinanie pasów i fotelików w samochodzie, oczywiście przygotowani na zabawy i kolorowanki dla najmłodszych.

W strefie zaplanowano również jeden z najciekawszych symulatorów – symulator dachowania, który w bezpieczny sposób pozwala odczuć moment dachowania pojazdu. W realistycznych, ale kontrolowanych warunkach możemy przekonać się, jakie siły działają na ludzkie ciało podczas zdarzenia i co dzieje się np. z luźno pozostawionymi w samochodzie przedmiotami. Będzie można także sprawdzić swój czas reakcji oraz przekonać się, jak niebezpiecznym jest pisanie smsów podczas jazdy. Z kolei symulator zderzeń pokaże, że już przy małej prędkości – ok. 7 km/h można poczuć skutki uderzenia.

Na miejscu pojawią się także partnerzy Kajetana Kajetanowicza, którzy przygotowali dla wszystkich specjalne atrakcje – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapraszamy do udziału w licznych konkursach z nagrodami, razem z Pirelli Polska oraz fundacją Prowadzę – jestem trzeźwy będzie można odbyć kurs pierwszej pomocy, wypróbować działanie narkogogli oraz alkogogli, a także poznać szczegóły pracy ratownika medycznego i wyposażenie samochodu ratunkowego. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać również z rajdowego symulatora oraz e-sportowego doświadczenia TRITON Racing, a także wziąć udział w treningu przygotowanym specjalnie dla 3-krotnego mistrza Europy, Kajetana Kajetanowicza.
Serdecznie zapraszamy na stoisko i do grona „Mistrzów w drodze”!