Finał Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła

10 grudnia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie podczas seminarium „Bezpiecznie – chce się żyć!” odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła. To już IX edycja konkursu, w którym uczestniczą uczniowie z małopolskich szkół podstawowych.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Szkoły biorące udział w konkursie, poprzez różnego rodzaju inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym pokazują, że nie tylko uczą ale również dbają o bezpieczeństwo swoich uczniów w drodze do i ze szkoły. Uczniowie przystępują do różnego rodzaju konkursów plastycznych i wiedzy o tematyce bezpieczeństwa na drodze, uczestniczą w spotkaniach, imprezach plenerowych oraz eventach, których tematem przewodnim jest ruch drogowy.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tej pory, w ciągu ośmiu edycji konkursu, wzięło udział ponad 2500 szkół podstawowych z Małopolski, ponad 450 tys. uczniów zostało wyposażonych w różnego rodzaju elementy odblaskowe i kamizelki odblaskowe. Ponadto, przeprowadzono ponad dwa i pół tysiąca konkursów plastycznych i wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.