Odblaskowa Szkoła 2018.

Za nami uroczyste podsumowanie Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła. Finał odbył się 10 grudnia 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. W tegorocznej edycji konkursu, który już po raz 9. realizowany był w Małopolsce, udział wzięło 340 szkół podstawowych.

Główną nagrodę otrzymała Szkoła Podstawowa im. I. Fika w Przeciszowie. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Mniszowie oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu. Nagrodzono również najlepsze szkoły podstawowe w każdym powiecie województwa małopolskiego.

Celem organizowanych corocznie konkursów jest zwiększenie zaangażowania dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. „Odblaskowa szkoła” ma za zadanie również uświadomić wychowawców i rodziców o konieczności dbania o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły oraz promowania inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Dzięki organizowanemu konkursowi ponad 50 tys. małopolskich uczniów zostało wyposażonych w kamizelki oraz elementy odblaskowe. Dodatkowo w mediach ukazało się ponad 2 tys. różnego rodzaju publikacji promujących korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych, co znacznie wpłynęło na zwiększeniu świadomości społeczeństwa na temat bezpieczeństwa pieszych na drogach.

Całość wydarzenia uświetnił występ zespołu Kombii.