Mistrzowie w pasach w Jaśle.

Grudniową porą w Jasielskim Domu Kultury odbyła się rozrywkowa Lekcja Bezpieczeństwa, przeprowadzona w ramach kampanii Lotos – Mistrzowie w pasach. W spotkaniu uczestniczyło ok. 400 dzieci z jasielskich szkół podstawowych (klasy 0-3) i przedszkoli wraz z opiekunami. Swoją obecnością zaszczycili także m.in. Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Radny Rady Miejskiej Andrzej Dybać, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Jasło podkomisarz Bartłomiej Świerczek, Prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura S.A. Jacek Gogola oraz Roman Kościow kierownik Działu Zasobów Ludzkich i Bezpieczeństwa Pracy LOTOS Infrastruktura S.A.

Na zebrane dzieci czekał szereg niezliczonych atrakcji. W tematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego wprowadzili najmłodszych Przedstawiciele Jasielskiej Drogówki. Istotnym elementem spotkania był prowadzony na wesoło instruktaż Łukasza Jendryska, eksperta kampanii LOTOS – Mistrzowie w pasach. Pan Łukasz w zabawny i zrozumiały dla dzieci sposób przedstawił krok po kroku model zapinania pasów oraz montaż fotelików. Największą atrakcją instruktażu zapinania pasów okazało się jednak usadzenie na symulatorze fotela samochodowego jednej z nauczycielek, wybranej spośród publiczności. Prelegenci sprawdzili zdobytą wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w licznych konkursach, w których do wygrania były cenne nagrody.

Do uważnego słuchania o bezpieczeństwie w ruchu drogowym energicznymi piosenkami zachęcił dzieci zespół Centrum Uśmiechu: Pan Światełko wraz ze swoimi asystentkami: Panią Jagodą i Panią Truskawką.