X edycja Małopolskiego Konkurs Odblaskowa Szkoła.

4 grudnia 2019 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczysta Gala X edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”.

W tej jubileuszowej edycji na podium stanęły:

I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Mniszowie – powiat proszowicki.

II miejsce
Szkoła Podstawowa im. I. Fika w Przeciszowie – powiat oświęcimski.

III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Upominki otrzymały również najlepsze szkoły podstawowe w każdym powiecie województwa małopolskiego.

Podczas Gali specjalne podziękowania zostały wręczone licznym instytucjom oraz urzędom, którzy od 10 lat aktywnie włączali się w organizację „Odblaskowej szkoły”, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci. Okoliczne statuetki otrzymali: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu; Telewizja Polska Oddział w Krakowie oraz Radio Kraków.

Celem organizowanych corocznie konkursów jest zwiększenie zaangażowania dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. „Odblaskowa szkoła” ma za zadanie również uświadomić wychowawców i rodziców o konieczności dbania o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły oraz promowania inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie jubileuszowej gali.