Młody kierowco! – bezpiecznie „Ruszaj po nagrody”.

20. sierpnia 2021r. startuje konkurs „Ruszaj po nagrody”, w którym można wygrać wartościowe szkolenie z doskonalenia techniki jazdy. Skierowany jest do młodych kierowców. Nawet po kilku czy kilkunastu miesiącach od egzaminu na prawo jazdy warto podszkolić technikę jazdy. Wiadomo, że trening czyni mistrza, a bezpieczna jazda jest priorytetem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Konieczność doskonalenia umiejętności kierowania pojazdem w sytuacjach zagrożenia w ruchu drogowym została zapisana w ustawie o kierujących pojazdami, zobowiązując „młodego” kierowcę do uczestniczenia w okresie próbnym ze szkolenia praktycznego organizowanego w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Jednak przepisy dotyczące okresu próbnego nie weszły jeszcze w życie, a adepci szkół nauki jazdy rzadko wracają na kursy doszkalające. A przecież dla bezpieczeństwa, własnego i innych,  warto korzystać z możliwości podnoszenia umiejętności kierowania pojazdem.

Program „Mistrzowie w drodze” wychodzi naprzeciw potrzebom młodych kierowców (do 30. roku życia). Dokształcenie proponowane jest nawet tym, którzy prawo jazdy otrzymali kilka czy kilkanaście miesięcy temu (ale nie później niż 2 lata od odebrania dokumentu). Dla nich Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Grupa Lotos zorganizowali konkurs promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w którym mogą wygrać wartościowe szkolenia z doskonalenia techniki jazdy.

Dla młodych kierowców to szansa poznania w kontrolowanych warunkach krytycznych sytuacji, jakie zdarzają się na drodze i zdobycie dodatkowych umiejętności. Kierowca uczy się hamowania na śliskiej nawierzchni, zmiany pasa ruchu w niebezpiecznych okolicznościach czy poznaje zjawisko nadsterowności i podsterowności.

Konkurs „Ruszaj po nagrody” startuje 20. sierpnia 2021 r., a jego szczegóły można znaleźć na stronie konkursowej www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze i będzie trwał przez miesiąc. Zdaniem uczestników jest przygotowanie materiału promującego bezpieczną jazdę w postaci memu, plakatu, filmu, zdjęcia czy scenariusza reklamy społecznej. Na zwycięzców konkursu poza udziałem w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy czeka atrakcyjny zestaw akcesoriów samochodowych i bon na paliwo o wartości 500 zł.

Młody kierowco! – wykwalifikowani instruktorzy czekają na ciebie. Promuj bezpieczną jazdę i bezpiecznie „Ruszaj po nagrody”.