„Mistrzowie w drodze” włączają się w Moto Safety Day

31 lipca spotkamy się na Moto Safety Day – wydarzeniu promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kulturę motoryzacyjną
i poszanowanie środowiska. Parking przy Polance Redłowskiej w Gdyni tego dnia znów będzie podzielony na specjalne strefy
z atrakcjami nie tylko dla motofanów ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie może się odbyć bez „Mistrzów w drodze”.

Program –„Mistrzowie w drodze” promuje mistrzowską jazdę. Mistrzowska to jazda – przede wszystkim bezpieczna – zgodna
z przepisami, kulturalna, pokazująca szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego.

Celem programu jest wspieranie młodych kierowców, by od początku wkroczenia na drogę mieli zarówno dużą świadomość swojej roli za kierownicą, stosowne poczucie odpowiedzialności, jak i pogłębione umiejętności prowadzenia pojazdu.

O tym, jak można wziąć udział w tegorocznej edycji dowiedzą się goście strefy „Mistrzowie w drodze”. Młodzi kierowcy na Moto Safety Day będą mogli zdobyć vouchery na praktyczne  szkolenia z doskonalenia techniki jazdy.

Rodziny z dziećmi także znajdą tu powód do edukacyjnej rozrywki. W nawiązaniu do poprzednich kampanii „Mistrzowie w pasach”, na stoisku czekają eksperci brd gotowi zaprezentować poprawne zapinanie pasów i fotelików w samochodzie, oczywiście przygotowani na zabawy i kolorowanki dla najmłodszych.

„Mistrzowie w drodze” wyjątkowo na Moto Safety Day przygotowali również niezwykłą niespodziankę z myślą głównie o młodych kierowcach.  Podczas wydarzenia wystawiony zostanie samochód rajdowy Kajetana Kajetanowicza, w którym Mistrz Europy wielokrotnie wywalczył zwycięstwo. Subaru Impreza STI R4, mówią o nim „auto ikona”, dziś służy Kajto do treningów, a teraz podczas Moto Safety Day 2021 właśnie z jego udziałem będzie można zrobić sobie super fotkę. Dodatkowo zdjęcie umieszczone na FB, pod którym znajdzie się najwięcej lajków warto będzie wymienić na voucher na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy.

*** Kajetan Kajetanowicz i jego zwycięstwa: zdobywca drugiego miejsca w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2 20193 tytuły Rajdowego Mistrza Europy z rzędu (2015, 2016 i 2017), 4 tytuły Rajdowego Mistrza Polski z rzędu (2010, 2011, 2012 i 2013),
7 wygranych rajdów zaliczanych do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Europy, nagroda Fair-Play przyznana przez Polski Komitet Olimpijski, 3 zwycięstwa w Rajdzie Polski – najbardziej prestiżowym wydarzeniu w sportach motorowych w Polsce,
7 wygranych z rzędu w Rajdzie Barbórka, 8 triumfów w Kryterium Asów na ulicy Karowej, 20 wygranych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

To jeszcze nie koniec atrakcji. W strefie „Mistrzów w drodze” zaplanowano symulator jazdy 9D VR oraz symulator dachowania. Szczególnie młodzi kierowcy będą zaproszeni w świat wirtualnej motoryzacji, by w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach móc sprawdzić się w trudnych sytuacjach za kierownicą. Takie doświadczenia, jak i udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy „Mistrzów w drodze”, dają szanse uzupełnić umiejętności praktycznego kierowania pojazdem.

Ponadto na stoisku eksperci brd będą edukować z zakresu pierwszej pomocy oraz z używania defibrylatorów.

Wszystkie działania „Mistrzów w drodze” nastawione są na pomoc młodym kierowcom, by prowadzenie przez nich pojazdu było zwycięskim i mistrzowskim osiąganiem celów bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Partnerem programu jest Grupa LOTOS. Ambasadorem jest wielokrotny rajdowy mistrz Europy, a także rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. Patronat nad programem objęli: Komendant Główny Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Serdecznie zapraszamy na stoisko i do grona „Mistrzów w drodze”!