Seminarium profilaktyczne dla młodzieży.

Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jako Partner programu profilaktyczno-edukacyjnego gościła w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana młodzież szkół średnich. Inicjatorem i organizatorem wydarzenia był Wydział Ruchu Drogowego oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zorganizowane spotkanie to kontynuacja prowadzonych wśród młodzieży kampanii społecznych, mających edukować oraz podnosić świadomość w temacie konsekwencji i zagrożeń w ruchu drogowym, jak i prawnych oraz zdrowotnych aspektów uzależnień od różnego rodzaju środków psychoaktywnych.

Seminarium w Częstochowie poprowadzili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy przybliżyli słuchaczom najważniejsze zasady poruszania się po drodze. Podczas prelekcji szczególny nacisk został położony na zagrożenia powodowane przez młodych kierowców. Tematem wykładów był również problem uzależnień narkotykowych oraz dopalaczy wśród młodzieży, który dopełniła inscenizacja pt. „Świadectwo” w wykonaniu grupy RETO.

Prelekcjom towarzyszyły filmy edukacyjne oraz policyjne rekwizyty. Młodzież miała okazję zobaczyć z bliska urządzenia wykorzystywane w Policji oraz dowiedzieć się, w jaki sposób działają.

Z dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkał się wykład doktora Kamila Galickiego „Internetowe zagrożenia i przyszłość zawodowa”, w którym nawiązywał do najbardziej popularnych sposobów komunikowania się młodzieży, czyli komunikatorów internetowych. Zachęcał przy tym uczestników do świadomego korzystania z mobilnych aplikacji.

Był również z nami laureat programu Geniusz IT, realizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu NLU – Krzysztof Lipiński oraz wykładowca tej uczelni Wojciech Bobak. W swoim wystąpieniu poruszyli takie tematy jak: zagrożenia w sieci internetowej, android live hacking oraz wskazali, jak skutecznie chronić się przed niebezpieczeństwami w wirtualnym świecie.

Całość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa” oraz wokalistek działających przy Miejskim Domu Kultury.